خانه ابزار قانون جذب قانون ۵ ثانیه مِل رابینز ( Mel Robbins )
قانون ۵ ثانیه مِل رابینز ( Mel Robbins )

قانون ۵ ثانیه مِل رابینز ( Mel Robbins )

0
0

 

 

قانون ۵ ثانیه مِل رابینز ( Mel Robbins )

 

با دانستن این قانون می توانیم در زندگی مان تحول ایجاد کنیم.

 

مل رابینز می گوید اگر ما بتوانیم خودمان را ملزم کنیم که هر روز تعدادی از کارهایی که برای انجام دادنشان حوصله نداریم را انجام دهیم، بهره وری مان بیشتر می شود و باعث می شود به اهدافمان برسیم. و در این بین قانون پنج ثانیه را معرفی می کند:

بعضی اوقات اتفاق می افتد که ناگهان ایده ای به ذهنمان می رسد یا متوجه می شویم باید کاری را انجام دهیم در این زمان تایمری در مغز ما فعال می شود که فقط پنج ثانیه شمارش می کند و این به آن معنی است که ما فقط پنج ثانیه زمان داریم تا برای آن ایده کاری هر چند کوچک، بکنیم و اگر این پنج ثانیه تمام شد باید با آن ایده خداحافظی کنیم چون احتمال انجامش کمتر می شود.

 

چرا فقط پنج ثانیه؟

این تایمر ۵ ثانیه ای مانند تامیر بمب است و زمانی که به پایان می رسد بمبی در ما منفجر می شود که محتویات آن پر است از نسخوار های ذهنی و افکار منفی

 

بگذارید مثالی بزنم تا بهتر متوجه بشوید:

مثلا شما در حالی که در اتاقتان در حال استراحت هستید در یک لحظه فکری به ذهنتان میرسد ؛ من باید در کلاس زبان ثبت نام کنم و زبانم را تقویت کنم..

 

در این زمان شما پنج ثانیه وقت دارید تا کاری را هر چند کوچک برای آن موضوع انجام بدهید ( مثلا در اینترنت اینترنت جستجو کنید ببینید چه موسسه های زبان معتبری وجود دارد؟ از دوستانتان سوال کنید که کدام موسسه کیفیت آموزشی بهتری دارد؟ در مورد زمان کلاس ، شهریه کلاس و… تحقیق میکنید) و اگر این ۵ ثانیه را از دست بدهید بمب افکار منفی در ذهنتان منفجر خواهد شد و بعد از چند دقیقه کاملا منصرف می شوید.

 

به طور مثلا ممکن است این افکار به ذهنتان بیاید:

اگه به کلاس زبان رفتی نتونستی ادامه بدی چی؟

اگه شهریه اش بالا باشه چی؟

اگه نتونستی یاد بگیری چی؟

این کلاس رفتن ها اصلا فایده ای نداره..

 

اگه ایده ای به سراغ ذهنت اومد تو همون ۵ ثانیه اول با ذهنیت مثبت دنبالش کن.. مثلا یک قلم کاغذ بردار در موردش بنویس، برنامه ریزی کن . میتونی با قدم های کوچک شروع کنی.. حتی با یک تلفن زدن شروع کنی..

 

“من قانون ۵ ثانیه را زمانی ایجاد کردم که همه چیز در زندگی‌ام داشت از هم می‌پاشید. و وقتی می‌گویم همه چیز، منظورم همه چیز است: زندگی زناشویی، اوضاع مالی، مسیر شغلی و عزت نفسم، همگی در معرض خطر بود. مشکل من آن‎قدر بزرگ به نظر می‌رسید که هر روز صبح بیرون آمدن از رختخواب برایم مسئله‌ شده بود. در واقع این‎طور بود که قانون پنج ثانیه شروع شد – من این قانون را اختراع کردن تا عادت زدن دکمه‌ی «چرت» یا snooze  ساعت را ترک کنم.

 

زمانی که چندین سال قبل برای بار اول از این قانون استفاده کردم، به نظر خودم مسخره آمد. آن زمان نمی‌دانستم که تکنیک فراشناختی قدرتمندی ابداع کرده‌ام که همه چیز را در زندگی، کار و احساس هویتم تغییر خواهد داد. اتفاقاتی که از زمان کشف قانون ۵ ثانیه برایم افتاده است و قدرت این تصمیمات ۵ ثانیه‌های باور نکردنی است. نه تنها بیدار شدم – بلکه زندگی‌ام را هم متحول کردم.

 

من از این ابزار برای کنترل و بهبود همه چیز استفاده کرده‌ام، از اعتماد به نفس گرفته تا گردش مالی، از ازدواج تا مسیر شغلی و از بهره‌وری گرفته تا تربیت فرزندان. من از چک برگشتی به چک‌‌های هفت رقمی و از دعوا با شوهرم به جشن گرفتن به مناسبت بیستمین سالگرد ازدواج‌مان رسیده‌ام. دلهره‌ی خودم را مداوا کردم، دو کسب و کار کوچک را ساختم و فروختم، به تیم‌های CNN و مجله‌ی موفقیت پیوستم و حالا هم یکی از پُرکارترین سخنرانان دنیا هستم. من تاکنون هیچ‌گاه تا این حد احساس کنترل، شادی و آزادی نکرده‌ام. بدون این قانون هیچ یک از این کارها را نمی‌توانستم انجام دهم. قانون ۵ ثانیه همه چیز را تغییر داده است… صرفاً با آموختن یک چیز به من: این‎که چطور تغییر کنم. این قانون به من آموخت که چطور باید از تردید دست برداشته و به خودم، ایده‌هایم و توانایی‌هایم ایمان بیاورم و این قانون به من قدرتی درونی داد تا بتوانم شخص بهتر و خو‌شحال‌تر باشم، نه برای دیگران، بلکه برای خودم.این قانون می‌تواند برای شما هم همین کار را بکند. به همین دلیل است که این‌قدر دلم می‌خواهد آن را با شما در میان بگذارم. “

مل رابینز

 

 

 

ترک از نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *