خانه ابزار قانون جذب بنویس تا اتفاق بیفتد. داستان واقعی مجسمه” سنت جوزف”
بنویس تا اتفاق بیفتد. داستان واقعی مجسمه” سنت جوزف”

بنویس تا اتفاق بیفتد. داستان واقعی مجسمه” سنت جوزف”

0
2

 

بنویس تا اتفاق بیفتد. داستان واقعی مجسمه” سنت جوزف”

 

مسئله داشتن ایمان

 

” خیر است” زندگی روایتی است که شما هم دستی در نوشتن آن دارید.ما بیش از حد نگران ظواهر امور هستیم اما چیزی که اهمیت دارد ایمان است.

یکبار شعار جالبی را روی برچسب سپر یک ماشین در پارکینگ کلیسا دیدم و آن را پشت خبرنامه یکشنبه نوشتم تا یادم نرود  شعار این بود: ” خیر است.”دیدن این جمله مرا به خنده انداخت.

 

آیا تاکنون چیزی درباره سنت دفن کردن مجسمه “سنت جوزف”در حیاط خانه شنیده اید؟

این کار برای زمانی است که میخواهید خانه خود را به سرعت بفروشید.خیلی‌ها به مفید بودن آن اعتقاد دارند و نشریات معظمی مثل “نیویورک تایمز” و “مجله تایم” مقالاتی را در تشریح این مراسم دینی به چاپ رسانده اند.

وقتی داشتم آماده می شدم تا خانه ام را بفروشم، از این فکر بیزار بودم که آن را در شرایط نمایشگاهی نگه دارم و  مثلاً مراقب باشم تا آینه دستشویی کثیف نباشد. از این فکر که غریبه ها در اتاق های شخصی من قدم بزنند چندشم میشد. برای همین با کمی شرمندگی به کادو فروشی کاتولیکی در محله مان به نام” به خاطر خدا” رفتم تا یک مجسمه “سنت جوزف” بخرم.

وقتی به  اگنس، صاحب مغازه ، گفتم که می خواهم نکته ای را اضافه کرد که تا آن لحظه نشنیده بودم. اگنس، گفت که باید محل دفن سنت جوزف را علامت بزنید تا بعد از فروش خانه بتوانید آن را در بیاورید و در جای خوبی در خانه جدید بگذارید.

من شروع کردم به سوال پیچ کردن اگنس، در واقع نگران بودم که نکند من نتوانم این مراسم را به درستی انجام دهم.

آیا مجسمه باید از نوع گران قیمت باشد، تراشیده از چوب و رنگ شده با دست، یا یک نمونه ارزانتر و کوچک، یک نمونه پلاستیکی هم کفایت میکند؟ صورت آن کدام طرفی  باشد، به سمت خانه یا خیابان باشد؟ آن را در حیاط پشتی دفع کند یا حیاط جلویی؟ آیا محوطه ماسه بازی بچه ها خوب است؟

راستش را بخواهید جرئت دفع کردن آن را نداشتم. آیا ایرادی ندارد دو ران با پارچه بپیچم، یا آن را درون یک کیسه پلاستیکی بگذارم؟ خاک ریختن روی آن کار خیلی سختی به نظر می رسید، اما شاید تماس با خاک لازم بود. آیا باید مجسمه را قبل از دفن کردن آن تبرک کنند یا بعد از بیرون آوردن آن، یا اصلاً نیازی به این کار هست؟

اگنس گفت: اگر دوست ندارید این کار را بکنید اصلا نیازی به دست کردن مجسمه نیست. “سنت جوزف” قدیس حامی خانواده‌ها و خانه‌هاست. اگر از آن  درخواست کمک کنید درخواست شما را رد نمی‌کند. دفن کردن آن نیست که باعث می‌شود به کمکتان بیاید بلکه تقاضا کردن است” سنت جوزف” و مطمئن بودن از کمک اوست که اهمیت دارد. از حرفی که اگنس سعی می کرد به من بگوید خوشم آمد.

یک مجسمه کوچک پلیمری از سمت جلو را روی یک قفسه شیشه ای در ورودی خانه و در کنار تابلوی سنت های از “مدونا” و مجسمه “الهه کو آن یین” که سه نسل در خانواده ما بود قرار دادم. در قفسه زیر آن مجسمه کوچک از سلکیت، که نگهبان معبد شاه توت بود، قرار داشت. روز یکشنبه را برای بازدید خریداران تعیین کردم. بنگاه دار تابلوی ” فروشی است” را در محوطه چمن نصب کرد. قرار بود بازدید مقدماتی روز پنجشنبه انجام شود. فکر آن مرا به وحشت می انداخت. می دانستم که می خواهم، هرچند که غیرممکن به نظر می رسید. میخواستم خانم فوراً به فروش برسد، بدون اینکه آن را به فروش بگذارم. چهارشنبه صبح بود که مجسمه سنت جوزف را روی قفسه قرار دادم و بعد دخترم کاترین را نزد متخصص ارتودنسی بردم.

در اتاق انتظار دندانپزشک سناریوی کامل خود را به صورت مکتوب شهر دادم. آنان را طوری نوشتم که گویی قبلا اتفاق افتاده است.

زنی در همسایگی، آدمی کاملاً بیگانه، باخبر شد که من قصد فروش خانه ام را دارم. چهارشنبه بعد از ظهر به اتفاق و شوهرش آمد و خانه را به قیمت بیشتر از قیمت تعیین شده خرید.

چهارشنبه صبح دقیقاً همین کلمات را در دفتر یادداشت بزرگ و قهوه ای هم نوشتم. چهارشنبه شب دقیقاً همان اتفاقی که تصویر کرده بودم به وقوع پیوست، البته با یک تفاوت خیلی خوب. وقتی آن زن در حال تماشای خانه بود، دو زوج دیگر هم برای دیدن  خانه آمده بودند. در عرض یک ساعت هر سه زوج قولنامه را تنظیم کردند با بنگاه دار برگشتند و همگی قیمتی بالاتر از قیمت تعیین شده پیشنهاد کرده بودند.

 در حالی که داشتیم درباره ی نوع قرارداد هر یک از مشتریان مذاکره می‌کردیم تا بهترین خریدار را انتخاب کنیم ، مجسمه کوچک و کرم رنگ ” سنت جوزف” با احترام روی میز آشپزخانه نشسته بود.

و من تا نیمه شب چهارشنبه خانه را فروخته بودم. و اصلا هم لازم نشد آن را نشان بدهم.

برگرفته از کتاب ” بنویس تا اتفاق بیافتد” هنریت کلاوسر

اظهار نظر(2)

    1. سلام، وقت شما بخیر
      این مجسمه در ایران نیست. اما در سایت آمازون هست که قیمتش حدود ۱۳۹ دلار هست. به دلیل تحریم نمی توان خرید. اما در ایران هم می تونیم براتون سفارش ساخت بدیم.

ترک از نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *